Меню
Azow News » Новини » "Укравтодор" запустив перші 2 майданчики зважування транспорту в русі

“Укравтодор” запустив перші 2 майданчики зважування транспорту в русі

Через рік-півтора МІУ розраховує запустити близько 100 комплексів

Державне агентство автомобільних доріг України запустило в тестовому режимі два з шести запланованих комплексів важкогабаритного контролю (Weigh in motion, WIM).

“Це тільки перші комплекси… Ми розраховуємо, що за рік-півтора буде впроваджено близько 100 таких комплексів”, – сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, поки комплекси WIM будуть працювати в режимі попереднього відбору транспортних засобів і передавати дані інспекторам “Укртрансбезпеки”, система автоматичного формування штрафів буде запущена пізніше.

Тестові комплекси розташовані на трасі Київ-Чоп. Для економії коштів, для встановлення комплексу були використані конструкції існуючого пішохідного мосту.

11 вересня ВР ухвалила закон про автоматичний ваговий контроль на дорогах.

Закон передбачає штраф у розмірі 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян за перевищення габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без дозволу ; перевищення габаритно-вагових норм від 10% до 20% при перевезенні без дозволу тягне за собою штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. За перевантаження понад 20% без наявності дозволу штрафуватимуть на 2000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше комплекси автоматичного весогабаритного контролю Weigh-in-Motion не могли використовуватися в автоматичному режимі, оскільки це питання не було врегульоване законодавством.

Inline
Inline