Меню
Azow News » Новини » Від президента вимагають скасувати поправку Геруса про імпорт електроенергії з Росії

Від президента вимагають скасувати поправку Геруса про імпорт електроенергії з Росії

На сайті президента зареєстрована петиція про заборону імпорту електроенергії з Росії, який був вирішений завдяки поправці голови енергетичного комітету Андрія Геруса

Про це написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець на своїй сторінці в Facebook.

“Прошу Вас, в порядку законодавчої ініціативи, якою наділений Президент України, внести як невідкладний проект Закону України, згідно якого запропонувати Верховній Раді України внести до ст. 67 Закону України “Про ринок електричної енергії” норму, яка наступного змісту: “Весь обсяг електричної енергії, яка імпортується з країн, що не є сторонами Енергетичного Співтовариства, продається виключно на ринку “на добу вперед” та балансуючому ринку”.

У петиції, зокрема, зазначається, що внесена Андрієм Герусом поправка до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії» суперечить зобов’язанням України перед ЄС.

«Ця правка суперечить міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, народний депутат Герус Андрій Михайлович з трибуни заявив, що така норма є дискримінаційною і має бути виключена з українського законодавства, про що він повідомив представників Енергетичного Співтовариства, а останні нібито погодилися з його твердженням. Такі дії народного депутата України Андрія Геруса Михайловича є грубим порушенням Регламенту Верховної Ради України та міжнародних зобов’язань України, які закріплені в Угоді про Асоціацію України і ЄС», — наголошується в петиції.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», в якій глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку — дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВТ. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією “Юнайтед Енерджі”, яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко висловив думку, що рішення парламенту, яке дозволило імпорт електроенергії з Росії, що ставить під загрозу інтеграцію вітчизняної енергосистеми з ЄС і посилює енергозалежність України від Росії.