Меню
Azow News » Новини » Відсьогодні окрім поліції вулиці патрулюватиме Нацгвардія

Відсьогодні окрім поліції вулиці патрулюватиме Нацгвардія

З 1 серпня 2019 р. військовослужбовці Національної гвардії України виконуватимуть завдання з охорони громадського порядку у складі самостійних піших патрулів. До цього гвардійці несли службу спільно зі співробітниками Національної поліції.

Відповідне доручення про залучення сил і засобів Нацгвардії до самостійного патрулювання населених пунктів країни в кінці липня 2019 р. підписав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

У такому форматі для забезпечення правопорядку будуть залучені близько 2000 патрульних, 100 одиниць автомобільного транспорту та 100 службових собак. Службу гвардійці будуть нести п’ять днів на тиждень по 6 годин, втім через ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінено.

За словами командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Миколи Балана, самостійне несення служби по охороні громадського порядку військовими правоохоронцями є досить поширеним серед споріднених формувань країн Європи.

“Ми постійно обмінюємося досвідом з аналогічними структурами провідних європейських держав і намагаємося відповідати міжнародним стандартам і нормам підтримки громадської безпеки. Модель самостійного патрулювання військових дуже поширена в аналогічних структурах Європи, зокрема в тих, що входять в Міжнародну асоціацію сил жандармерії і поліції у статусі військової установи FIEP. Нацгвардія України є повноправним членом цієї організації ще з 2017 року”, – зазначив генерал-лейтенант Микола Балан.

Під час патрулювання гвардійці будуть екіпіруватися і озброюватися відповідно до Закону України “Про Національну гвардію України” – а саме спецзасобами і штатною зброєю. Також, військові матимуть при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України”. Це дозволить в режимі “он-лайн” стежити за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

Відтепер планування маршрутів патрулювання проводитиметься залежно від криміногенної ситуації в конкретному населеному пункті. Гвардійські патрулі будуть залучатися в ті райони міста, де обстановка більш напружена.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 Закону України “Про Національну гвардію України” військовослужбовці Нацгвардії України при залученні до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до Закону України”Про Національну поліцію”.

Джерело : ЦН

Inline
Inline