Меню
Azow News » Новини » В ООН ПОВІДОМИЛИ ПРО НЕЙМОВІРНУ ЗАБРУДНЕНІСТЬ ЧОРНОГО МОРЯ

В ООН ПОВІДОМИЛИ ПРО НЕЙМОВІРНУ ЗАБРУДНЕНІСТЬ ЧОРНОГО МОРЯ

Кількість сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря, концентрації деяких речовин-забруднювачів перевищують безпечні норми.

Про це свідчать результати загальних Чорноморських досліджень проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) “Посилення екологічного моніторингу Чорного моря: вибрані заходи” (EMBLAS) і Міністерства екології та природних ресурсів України.

Дослідження проводилися у прибережних водах Грузії, України і Росії, а також у відкритому морі в рамках проекту EMBLAS-II спільно з Українським науково-дослідним центром екології моря, Інститутом морської біології Національної академії наук України, Одеським національним університетом ім. Мечникова та іншими партнерами протягом 2017-2019 років.

“Отримані результати досліджень стануть основою для розробки науково обґрунтованої програми заходів щодо поліпшення стану Чорного моря (яку уряд України має розробити відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС), а також для глобального розуміння поточних ризиків і загроз морським екосистемам”, – сказав керівник групи експертів проекту Ярослав Слободник.

Дослідження показало, що 83% морського сміття, знайденого в Чорному морі, становить пластик (PET-пляшки, обгортки від солодощів, пластикові пакети).

Концентрація деяких шкідливих хімічних сполук, які становлять загрозу життю морської фауни і людини (пестициди, інсектициди, ртуть і антипірени в рибі), вище допустимих норм токсичності.

Крім того, виявлено 124 хімічних сполук, шкідливих для морської екосистеми і здоров’я людини, зокрема стійкі органічні речовини-забруднювачі, метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени і побутові хімічні засоби.

Концентрацію цих речовин у морській вод раніше не моніторили, і тепер буде запропоновано включити їх у регулярні дослідження.

Водночас хорошою новиною стало виявлення ДНК європейського осетра і білуги, які є під загрозою зникнення, у багатьох пробах по всьому Чорному морю.

Цей проект розраховано на 2019-2020 роки, його бюджет становить 1,6 млн євро.

Нагадаємо, під час візиту на Одещину Президент України Володимир Зеленський наказав припинити на два місяці перевіряти судна і порти на дотримання екологічних норм.

Раніше на пляжах Одеси на берег викинуло велику кількість нафтопродуктів. Відпочиваючі скаржаться на забруднення великої прибережної зони від Рів’єри до Нової Дофінівки.

Джерело: Прямий

 

Inline
Inline