Меню
Azow News » Новини » В Україні стали призначати втричі менше субсидій

В Україні стали призначати втричі менше субсидій

У серпні пільги виписали рекордно малому числу громадян

У серпні 2019 року заяви на отримання держдопомоги для оплати послуг ЖКГ подали всього 101,8 тис. українських сімей. При цьому органи соцзахисту схвалили всього 59,4 тис. прохань. Такі дані наводить Державна служба статистики.

Ці показники стали мінімальними за останні 5 років. Що пояснюється, аж ніяк не тільки низьким сезоном: у той же період минулого року заявки на субсидії оформили 280 тис. громадян. А призначили пільг 171,5 тисяч домогосподарств.

За словами екс-міністра соціальної політики Андрій Реви, триразове падіння пов’язане з двома факторами.

«Ціни на газ знижуються, отже, стабільна і вартість комунальних послуг. Крім того, середня зарплата також за рік зросла. В сумі ці два фактори і знижують попит на субсидії», – пояснив екс-чиновник.

За його оцінками, невеликий сплеск кількості звернень і призначень можна чекати на початку наступного року, коли будуть скасовані спецзобов’язання за цінами на газ для населення. Але і він, швидше за все, не буде істотним.

«Пік субсидій ми пройшли в 2016 році. У міру зростання зарплат потреба в них знижується. Якщо б у нас менше спекулювали на питанні тарифів, а зосередилися на зростання пенсій і зарплат, через кілька років про субсидії взагалі можна було б забути», – резюмував Рева.

За даними Держслужби статистики, з січня по серпень 2019-го субсидії були призначені 3,2 млн українських сімей (включаючи тих, хто звернувся за допомогою ще в 2018-му). Загальна їх сума за вказаний період склала 963,8 млн грн.

Inline
Inline