Меню
Azow News » ЖКУ » В Україні втричі зростуть штрафи за недотримання правил поводження зі сміттям

В Україні втричі зростуть штрафи за недотримання правил поводження зі сміттям

Контролювати людей буде житлово-комунальна інспекція

В уряді пропонують значно посилити відповідальність для тих українців, які досі не підписали договори з компаніями, які займаються утилізацією відходів. Якщо зараз в Адміністративному кодексі за таке можна отримати штраф у межах 170-340 грн. То за новими порядками аналогічний проступок обійдеться порушнику в 510-850 грн. Відповідні пропозиції містить законопроект, опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку для ознайомлення.

Слід зазначити, що сам документ переслідує набагато серйозніші цілі. Чиновники з його допомогою хочуть відновити роботу державної житлово-комунальної інспекції, яку уряд ліквідував у березні 2011 року. З тих пір, йдеться в пояснювальній записці до документа, влада практично втратила контроль за ЖКГ сферою як в частині якості послуг, які надаються українцям. Так і в частині тарифоутворення.

До речі, саме Госжиткомінспекція повинна буде контролювати дотримання громадянами зазначеної «сміттєвої» норми. Вона ж отримає право виписувати штрафи людям за «ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами».

Додамо, що норми законопроекту набудуть чинності наступного дня після публікації в офіційній пресі. Однак перед тим, документ ще потрібно внести в Раду і переконати як мінімум 226 нових депутатів проголосувати за запропоновані зміни.

Джерело: UBR

Inline
Inline