Меню
Azow News » Новини » ВЕРХОВНА РАДА РОЗПУСТИЛА ЦЕНТРАЛЬНУ ВИБОРЧУ КОМІСІЮ

ВЕРХОВНА РАДА РОЗПУСТИЛА ЦЕНТРАЛЬНУ ВИБОРЧУ КОМІСІЮ

Верховна Рада України 13 вересня ухвалила рішення щодо дострокового припинення повноважень Центральної виборчої комісії шляхом звільнення всіх членів комісії.

За” проголосував 341 нардеп, “проти” – 41, двоє утримались, 19 не голосували.

Згідно з документом, повноваження усього складу ЦВК будуть припинені відповідно до п. 21 ч. 1 ст. Конституції України та ст. 311 закону про ЦВК з урахуванням мотивованого подання президента.

Зокрема, будуть припинені повноваження:

Алли Басалаєвої
Наталії Бернацької
Михайла Вербенського
Олега Діденка
Андрія Євстигнєєва
Ірини Єфремової
Ольги Желтової
Олега Конопольського
Світлани Кустової
Ольги Лотюк
Катерини Махніцької
Віталія Плукаря
Євгенія Радченка
Тетяни Сліпачук
Леонтія Шипілова
Тетяни Юзькової

У супровідних до постанови документах президент Володимир Зеленський вказує на те, що ЦВК у ході парламентських виборів проявила “недостатню виваженість або навіть політичну упередженість у вирішенні окремих питань“, наслідком чого стали судові процеси, за результатами яких дії ЦВК визнані протиправними.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань організації держвлади рекомендував парламенту достроково розпустити склад Центральної виборчої комісії.

На думку лідерів партії “Європейська Солідарність”, зміна діючого складу Центральної виборчої комісії є не просто порушенням закону, а й серйозним наступом на демократію, адже залежний Центрвиборчком відкине нас назад до російського стилю проведення виборів.

Inline
Inline