Меню
Azow News » ЖКУ » Водоканали збираються підвищити тарифи на воду через зростання цін на електроенергію

Водоканали збираються підвищити тарифи на воду через зростання цін на електроенергію

Ряд водоканалів з 20 серпня можуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію.

Про це заявила віце-президент асоціації “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій.

Як пояснила Бабій, з 1 липня повноцінно запрацювала нова модель ринку електроенергії, в результаті чого відбулося подорожчання електроенергії для підприємств на 25%.

Вона нагадала, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, регулює діяльність 100 водоканалів України. Але збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання та водовідведення. Тому лише за липень водоканали зазнали збитків у розмірі близько 200 млн грн.

До того ж, нові правила передбачають, що всі підприємства повинні надавати передоплату за електроенергію.

Як вказують в асоціації, в липні водоканали ще змогли зібрати кошти для авансових платежів, але коштів на передоплату в серпні у підприємств вже немає.

“Ми хочемо попередити: з 20 серпня деякі міста змушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого коригування, водоканали відключатимуть від електропостачання”, – підкреслила Бабій.

У зв’язку з цим асоціація “Укрводоканалекологія” закликає НКРЭКУ збільшити тарифи на водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання на 20% або дозволити водоканалам і теплопостачальним підприємствам купувати електроенергію за ціною 1,68 грн за кВт-ч.

Джерело: БізнесЦензор

Inline
Inline