Меню
Azow News » Новини » Європа готова виділити €900 млн на українські дороги

Європа готова виділити €900 млн на українські дороги

“Укравтодор” домовився з ЄБРР і ЄІБ

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) готові надати Україні цільовий кредит у розмірі €900 млн на розвиток автодорожньої галузі. Про це заявив в. о. голови Державної адміністрації автомобільних доріг України («Укравтодор») Славомір Новак.

Я вже провів переговори з ЄБРР і ЄІБ. Буде відкрита нова кредитна лінія для України в обсязі €900 млн», — сказав чиновник.

За словами Новака, переговори були дуже складними, але домогтися позитивного рішення допомогла довіра до держави і його управлінцям.

«У рамках цієї нової кредитної лінії ми також будемо пропонувати фінансувати систему Weight-in-Motion (WiM, пристрій для зважування автомобілів у русі, – ред.) на наступному етапі», — зазначив глава «Укравтодору».

Новак також повідомив, що рекомендував міністру інфраструктури Владиславу Криклию спрямувати кошти дорожнього фонду, що виділяються на безпеку автодоріг, на установку систем WiM.

11 вересня нинішнього року Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №1047, який дозволяє автоматичну фіксацію порушень, пов’язаних з перевищенням вагових або габаритних обмежень у встановленому Кабміном порядку. Пізніше «Укравтодор» запустив у тестовому режимі перші два майданчики зважування авто в русі, а в жовтні 2019 року планується відкрити ще чотири. Всього ж на під’їздах до Києва планується встановити до 100 таких пунктів.

Inline
Inline