Меню
Azow News » Новини » Втрати бізнесу від введення "е-чеків" і» кешбеків " оцінили в 22 млрд грн

Втрати бізнесу від введення “е-чеків” і» кешбеків ” оцінили в 22 млрд грн

У Держрегуляторній службі вважають, що з прийняттям двох законопроектів підприємці почнуть переходити  в “тінь»

У разі прийняття законопроектів №1053-1 і №1073 витрати українських бізнесменів (насамперед, платників податків 2-ї і 3-ї груп єдиного податку) на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) складуть 22,35 млрд грн. Такі дані наводить Державна регуляторна служба (ГРС). Там вважають, що прийняттю таких законопроектів має передувати широке громадське обговорення.

Також у відомстві додають, що загальні додаткові витрати малого бізнесу на обов’язкове запровадження РРО для платників єдиного податку 2-ї групи (незалежно від виду діяльності та обсягів доходів) складуть близько 11,128 млрд грн.

Разом з тим в ГРС вважають, що в результаті збільшення перевірок і посилення штрафних санкцій за порушення при застосуванні РРО, орієнтовна сума таких штрафів для легального бізнесу в 2020 році складе 2,6 млрд грн.

Серед ризиків від прийняття цих законів в ГРС виділяють наступні:

  • Бізнес-еміграція. Особливо тих підприємців, у яких не було істотних капіталовкладень в країни з більш м’якою податковою системою.
  • Делегалізація підприємництва.
  • Зворотній ефект від заявлених депутатами цілей щодо детінізації економіки.

Нагадаємо, 10 вересня парламент прийняв у першому читанні і за основу запропоновані «Слугою народу» законопроекти №1053-1 і №1073. Наші підприємці відреагували на це неоднозначно.

Наприклад, співзасновник Нової Пошти Володимир Поперешнюк назвав їх атакою на бізнес.

Inline
Inline