Меню
Azow News » Новини » Як виглядає перша бетонна дорога в Україні

Як виглядає перша бетонна дорога в Україні

У Полтавській області відкрили для проїзду перші 15 км швидкісного цементобетонного шосе М-03 Київ – Полтава. Всього планується укласти 80 км полотна по території області.

Проект реалізують в районі населеного пункту Решетилівка на трасі Н-31, передає “Новий час”. Шосе проходить по території Полтавської та Дніпропетровської областей до Дніпра.

Як виглядає перша бетонна дорога в Україні

“Частина Н-31, що проходить по Дніпропетровщині, буде звичайною-асфальтобетонною. В ході реконструкції дорога буде розширена з двох до чотирьох смуг і отримає статус швидкісного шосе. Після завершення будівництва проїхати 146 кілометрів між Решетилівкою і Дніпром можна буде за 1,5 години”, – заявив радник голови Держагентства автомобільних доріг Олександр Кава.

Відзначається, що на цій ділянці використовують нову для України технологію: цементобетонную суміш укладають суцільним шаром шириною 10,5 метрів спеціальні машини, бетоноукладачі. Ці машини формують відразу цілу проїзну частину з двома смугами і широким узбіччям.

Товщина покриття становить майже 1,5 метра. Під верхнім цементобетонним шаром, який укладають машини, – 70 см ущільненого і стабілізованого грунту, 30 см укріпленого грунту і 18 см пісного бетону. Верхнє покриття з важкого бетону має товщину 26 см.

Відзначається, що між пісним і важким бетоном укладають шар геотекстильної плівки, щоб тріщини, які можуть виникати в нижніх шарах, не проникали наверх.

Дрібні ж недоліки доводиться усувати вручну – потрапила щебінку або бульбашки повітря.

“Відразу ж за укладальником слід машина, яка покриває бетонний шар спеціальним складом на основі клея ПВА, щоб випаровування води відбувалося повільніше. Крім того, механізм наносить на свіжоукладене покриття дрібні борозенки: така шорсткість необхідна, щоб взимку зменшити ковзання транспорту”, – пише видання.

Після того як нове полотно набере міцність, у ньому роблять спеціальні надрізи, які через кілька днів формують окремі плити, утримувані між собою дюбелями і анкерами. Після цього шви заповнюють ізолюючим матеріалом і обробляють мастикою.

За одну зміну бригада робітників укладає 500-600 метрів полотна. Проїзд по ньому можна буде відкривати через 28 днів.

За словами Кави, цементобетонні дороги більш довговічні, ніж асфальтобетонні. Однак, більш чутливі до великого перевантаження і більш вибагливі в експлуатації. Крім того, їх проблематично ремонтувати: якщо верхнє бетонне покриття приходить в непридатність, необхідно міняти всю плиту.

Крім цієї ділянки, цементобетонна дорога повинна з’явитися на окружній навколо Житомира. Це частина траси М-06, що з’єднує Київ з рівним, Львовом і Чопом. З двосмугової об’їзна стане чотирисмугової. Реалізація цього проекту дозволить зробити М-06 повністю швидкісним шосе на відрізку довжиною 320 км від Києва до Рівного.

Джерело: Обозреватель

Inline
Inline