Меню
Azow News » Новини » З 2020 року платне ТБ в Україні подорожчає, а безкоштовне практично зникне

З 2020 року платне ТБ в Україні подорожчає, а безкоштовне практично зникне

20 січня майбутнього року українські медіагрупи почнуть кодувати супутниковий сигнал

Українцям доведеться неабияк розщедриться, щоб продовжувати дивитися улюблені телеканали. З 2020 року українські медіагрупи вдвічі підвищать вартість своїх послуг для провайдерів кабельного та інтернет-телебачення, а також перейдуть на закодований супутниковий сигнал. Це означає, що і роздрібні постачальники контенту в будинки українців будуть змушені підняти ціни на свої пакети.

5 вересня медіагрупа StarLightMedia (канали ICTV, СТБ, «Новий канал», М1, М2 І «ОЦЕ») озвучила вартість свого сигналу для роздрібних ТВ-провайдерів. Так, з початку року вони повинні будуть віддавати за кожного підключеного абонента 4,5 грн. на місяць замість нинішніх 3 грн./меса.

У липні ціна підскочить до 6 грн./меса. А в наступні два роки, за планами медійників, додаватиме ще по 1 грн. кожні 12 місяців, поки не досягне 8 грн. в місяць за абонента в 2022-м. Аналогічні цифри перш озвучували і в групі «1+1».

Більше того, 20 січня 2020 року канали остаточно перейдуть на закодований супутниковий сигнал. Так що дивитися їх безкоштовно з космосу вже не вийде.

За оцінками експертів, головним чином це відіб’ється на вартості найпопулярніших пакетів (близько 100 каналів). З нинішніх 70 грн./меса. Абонплата в них зросте до 90-100 грн./меса. Меншою мірою це торкнеться преміум-пакетів, де частка українських каналів в загальній сумі виплачуваних медійникам роялті не так значна.

Підвищення цін телевізійники спробують компенсувати збільшенням якості. Приміром, StarLightMedia вже заявила про перехід 5 своїх каналів (крім «Оце») на HD формат. Картинку високої роздільної здатності будуть передавати з супутника і в мережах кабельних і IPTV провайдерів. Глядачам ефірного цифрового ТБ (воно залишиться безкоштовним) дістанеться тільки сигнал в застарілому форматі SD.

Inline
Inline