Меню
Azow News » Новини » Зеленський ветував прийнятий минулою Радою Виборчий кодекс з відкритими списками

Зеленський ветував прийнятий минулою Радою Виборчий кодекс з відкритими списками

Президент України Володимир Зеленський повернув на повторний розгляд Верховній Раді Виборчий кодекс зі своїми пропозиціями.

У поданні президента зазначається, що кодекс містить положення, які не відповідають Конституції України».

Також зазначається, що положення Кодексу не враховують останні позитивні зміни у виборчому законодавстві, спрямовані на його вдосконалення, не узгоджуються із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації та організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур».

«Аналіз положень Кодексу … дає підстави для висновку про “фактичне збереження складової, характерної для пропорційної виборчої системи з закритими списками”, – наголошується в поданні.

Доповідати пропозиції глави держави при повторному розгляді Виборчого кодексу на пленарному засіданні ВР буде представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, що проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки, Верховна Рада прийняла у другому читанні 11 липня.

За проект закону № 3112-1 проголосували проголосували 230 нардепів.

27 серпня спікер ВР 8 скликання Андрій Парубій підписав Виборчий кодекс і направив на підпис президенту України.

Нові положення Кодексу передбачають застосування виборчої системи, яка дозволяє персоніфікувати голосування («відкриті» списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.

Inline
Inline