Меню
Azow News » Новини » Зеленський збирається побудувати вал навколо окупованого Донбасу, якщо не доб'ється миру за один рік

Зеленський збирається побудувати вал навколо окупованого Донбасу, якщо не доб’ється миру за один рік

Президент України Володимир Зеленський заявив на зустрічі з ветеранами, що якщо питання реінтеграції Донбасу не вдасться вирішити за рік, схильний “вибудувати вал” навколо регіону.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook участник встречи, совладелец информагентства “Петр и Мазепа” Виктор Трегубов.

Зустріч відбулася в Офісі президента. На ній були близько 12 ветеранів – переважно ті, хто організовує акції протесту проти “формули Штайнмайера” або бере участь в них.

“Зеленський сподівається вирішити справи з Донбасом за рік. Якщо за рік не вдасться – схильний, цитую “вибудувати вал” – я це зрозумів, як повернення до чинного статус-кво з ізоляцією окупованих територій. Взагалі, він упевнений, що в будь-який момент може зіскочити і повернутися до цього стану (а от я – ні). Але цей варіант він розглядає, як негативний, так прагне до реінтеграції”, – написав Трегубов.

За його словами, Зеленський на зустрічі зізнався, що хотів би взагалі відмовитися від Мінських угод, але не може зробити цього з-за тиску країн Заходу.

“Я б сам відмовився від Мінських, в перший же день хотів! – говорив він, – але мені дали зрозуміти, що автоматично знімуть санкції”, – цитує Трегубов президента.

Крім цього, глава держави пояснив ветеранам, що форсував процес мирних переговорів для виходу на Нормандський формат і прямого діалогу з Путіним.

“І так, він говорить, що розглядає можливість проведення виборів на окупованих територіях, якщо російські війська підуть, а українські збройні сили – не зайдуть (хоча, можливо, увійдуть інші українські державні органи). І це будуть вибори по українським законам, хоча він упевнений, що, на жаль, на них все одно переможуть місцеві “авторитети”, – додав Трегубов.

Inline
Inline