Меню
Azow News » LiveStyle » 26 вересня Всесвітній день моря

26 вересня Всесвітній день моря

26 вересня Всесвітній день моря (World Maritime Day) — один з міжнародних свят в системі Організації Об’єднаних Націй.

Цей день відзначається з 1978 року за рішенням 10 сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (International Maritime Organization, IMO) в один із днів останнього тижня вересня.

26 вересня Всесвітній день моря

До 1980 року він відзначався 17 березня, а потім його дату вирішено було перенести на один із днів останнього повного тижня вересня.

Мета Всесвітнього дня моря — привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Найбільш важливі завдання — підвищення екологічної безпеки морських перевезень, попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою, збереження біоресурсів і боротьба з браконьєрством.

Азовське море

26 вересня Всесвітній день моря

У давнину Азовське море греки називали Меотійським болотом – за мілководність і літнє “цвітіння”, а слов’яни в старовину-Сурожскім морем.

Площа Азовського моря, без Сиваша складає 37 800 кв. км. Найбільша довжина його, від Арбатської стрілки до гирла Дону, становить 360 км; ширина від Темрюка до Білосарайській косі 175 км. Найбільша глибина не перевищує 13.5 м, середня глибина 8 м, об’єм 320 куб. км . Найдрібніше море в світі: глибина не перевищує 13,5 метрів[1]

26 вересня Всесвітній день моря

Азовське море за площею в 11, а за обсягом в 1678 разів менше чорного. Опрісняється впадаючими річками, особливо Кубанню і Доном, воно є одним з найбільш прісних морів планети і легко замерзає.

Влітку ж Азовське море через невеликі (до 14 метрів) глибини швидко прогрівається (біля берегів-до + 32°С). Середньорічна температура води в Азовському морі + 11-12° С. При довгих північно-східних вітрах багато азовської води видувається в Керченську протоку, і Азовське море міліє. Зимові та осінні шторму зганяють воду на великому просторі, оголюючи дно. Коливання води в цей період досягають 3-4 метра.

26 вересня Всесвітній день моря

За запасами риби Чорне море сильно поступається Азовського, в якому низька солоність, мілководність, хороша змішуваність і прогріваємість води, створюють сприятливі умови для розвитку рослинних і тваринних організмів, які служать хорошим кормом осетровим, оселедцеві, лящеві, судаку, сазану, тюльці, кільці…