Меню
Azow News » Новини » Після вибуху ядерного двигуна в Росії відключили чотири станції виміру радіації

Після вибуху ядерного двигуна в Росії відключили чотири станції виміру радіації

Російська влада пояснила відсутність звітів “проблемами зі зв’язком”

Після вибуху ядерного ракетного двигуна в Росії відключили чотири станції, які повинні відслідковувати рівень ядерної радіації.

Напередодні стало відомо, що через два дні після вибуху у військовій частині в селищі Ненокса зникли дані зі станції в Дубні (120 км від Москви) і Кірові. Крім того, відключені станції в Залесово (Алтайський край) і Білібіно (Чукотка).

При цьому станція моніторингу в Уссурійську продовжує працювати.

У всьому світі діють сотні моніторингових станцій, які стежать за дотриманням Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, який забороняє тестувати ядерну зброю по всьому світу.

Нагадаємо, що вранці 8 серпня 2019 року екстрені служби міста Сєвєродвінська Архангельської області зафіксували різке підвищення радіаційного фону. Через кілька годин з’явилися повідомлення, що на морському військовому полігоні поряд з селом Ньонокса в 30 км від Сєвєродвінська, де проживає 190 тисяч осіб, стався вибух під час випробувань рідинного ракетного двигуна.

Практично відразу Міністерство оборони Росії виступило з заявою, в якій наголосили, що “після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі”. Проте військові закрили для судноплавства ділянку Білого моря поруч з полігоном.

У той же час жителі Архангельської області почали активно скуповувати в аптеках йод і йодовмісні препарати, щоб захистити організм від можливого впливу радіації.

Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою.

Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.

Inline
Inline