Меню
Azow News » Новини » Російський Корабель з роботом Федором не пристикувався до МКС - втопити!

Російський Корабель з роботом Федором не пристикувався до МКС – втопити!

Вранці 24 серпня корабель «Союз МС-14» не зміг з першої спроби пристикуватися до Міжнародної космічної станції.

Корабель стартував з Байконура 22 серпня, автоматична стиковка була запланована на 8:30 ранку суботи (час московське). Судячи з трансляції NASA, близько 8:25 «Союз» наблизився до стикувального модуля на відстань менше 80 метрів, але не зміг зафіксувати своє становище.

Близько 8: 35 стиковка була скасована, «Союз ” відвели на безпечну відстань 300 метрів від МКС. За даними джерела «Інтерфаксу», виникли проблеми з системою автоматичного стикування «Курс», якій не вдалося стабілізувати корабель. Пізніше керівник польоту російського сегмента МКС Володимир Соловйов оголосив, що причиною стали “раніше не зустрічалися коливання” корабля. У трансляції NASA йшлося про проблему підсилювача системи “Курс” на борту МКС.

«Союз МС-14» відправився до МКС без екіпажу, а на борту знаходиться російський робот Федір (позивний Skybot F-850).

Російський Корабель з роботом Федором не пристикувався до МКС - втопити!

В його твіттері вранці 24 серпня опублікували кадр з відеокамери «Союзу» перед заходом на стиковку. Це встиг ретвітнути глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін, який потім відправився в Центр управління польотів на засідання держкомісії, де розбираються в причинах неполадок. У держкорпорації зазначили, що безпеці станції та екіпажу нічого не загрожує.

Повторна спроба стикування запланована на 8-9 ранку понеділка 26 серпня. Перед цим на МКС замінять і перевірять радіоапаратуру перевірка виявила неполадки у зв’язку з «Союзом». На відміну від безпілотних «Прогрессов», «Союз» не обладнаний системою, яка дозволяє пристикувати його під контролем космонавтів, що знаходяться на МКС. “Федора ми поки, на жаль, не навчили ручним режимам”, – зауважив Соловйов.

Експерт Іван Моїсеєв зазначив, що якщо корабель не вдасться пристикувати протягом тижня (такий запас палива на «Союзі»), його доведеться затопити.

Політ «Союзу» застрахований на 4,4 мільярда рублів.

Inline
Inline